نصب سینی کابل | نکات لازم برای نصب سینی کابل

نصب سینی کابل

چگونگی نصب سینی کابل

 چگونگی نصب سینی کابل : سینی کابل برای انتقال و هدایت تعداد زیادی کابل که روی هم قرار گرفته اند در محیط های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولا این سینی ها را بر روی سقف و یا دیوار قرار می دهند و برای نصب آن از پایه های نگهدارنده که معمولا از جنس استیل هستند استفاده می کنند.

سینی کابل حتما باید دارای سیم اتصال به زمین باشد و در مسیری بسته قرار بگیرد. نکته ی مهمی که در رابطه با این موضوع وجود دارد نحوه نصب سینی کابل است که باید به درستی انجام گیرد.

نصب سینی کابل‌ها باید به گونه ای انجام گیرد که بتوان مسیر هر کابل را به طور واضح تشخیص داد و اگر مشکلی در هر کابل به وجود آمد به راحتی بتوان آن را تعمیر و یا تعویض کرد. برای نصب سینی کابل روش های مختلفی وجود دارد که با توجه به وضعیت و شرایط فضایی که می خواهیم از آن استفاده کنیم، می توانیم هر یک از این روش ها را انتخاب کنیم.

ممکن است در یک محیط از تعداد زیادی از این سینی ها استفاده کرد که در این صورت این سینی ها باید به کمک رابط به یکدیگر وصل شوند.

در مکان هایی که ممکن است چند سینی کابل با هم برخورد داشته باشند می توان از سه راهی و یا حتی چهار راهی استفاده کرد. در ادامه به بیان روش های نصب سینی کابل‌ها می پردازیم.

نصب سینی کابل

روش های نصب سینی کابل

برای نصب می توان از دو روش بهره برد که هر کدام برای محیطی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. روش اول نصب سینی کابل‌ها به وسیله ی پایه دیواری است که به ساپورت دیواری معروف است.

در این روش ساپورت دیواری که اندازه ای برابر با سینی کابل داشته باشد را انتخاب کرده و به وسیله ی رول پلاک آن را به دیوار وصل می کنیم.

در ادامه برای نصب سینی کابل‌ها، سینی را بر روی ساپورت قرار داده و با استفاده از پیچ و مهره آن را به پایه وصل می کنیم. پیچ را تا حدی سفت می کنیم که سینی ثابت شود. معمولا در مواقعی که سینی ها از کنار دیوار عبور کنند این روش می تواند روش مناسبی باشد.

روش دیگری که برای نصب سینی کابل‌ها  وجود دارد روش نصب سینی با استفاده از آویز سقفی است که به ساپورت سقفی معروف است. در این روش ساپورت ها که به شکل L هستند با استفاده از رول پلاک به سقف وصل می شوند و سینی ها بر روی لبه ی خارجی آن قرار می گیرند.

برای ثابت شدن سینی بر روی ساپورت در این روش هم از پیچ و مهره استفاده می کنند. این روش برای زمانی مناسب است که سینی در بخش میانی محیط مورد نظر قرار گرفته باشد.

نصب سینی کابل

نکات مهم در نصب سینی‌‌‌‌‌ کابل‌ها

نصب سینی کابل‌ها در ظاهر موضوعی راحت به نظر می رسد اما باید گفت این کار در کنار سادگی دارای یک سری نکات مهم می باشد که در هنگام نصب باید به آن توجه کرد.

اولین نکته در رابطه با نصب سینی کابل‌ها این است که، کمترین مسافت بین پایه ها باید 40 سانتی متر باشد و برای نصب آن باید به تعداد سینی ها، سایز سینی ها، وزن کابل ها و تعداد کابل ها توجه کرد.

مسافت استانداردی که برای نصب پایه ها در هر دو روش وجود دارد، معمولا یک متر است ولی اگر سینی عرض کمی داشته باشد و وزن کابل ها هم کم باشد می توانیم مسافت ها را به یک و نیم متر افزایش دهیم

روش ساپورتی در نصب سینی کابل‌ها

اگر از روش ساپورت سقفی استفاده می کنید باید از استحکام سقف مطمئن باشید و اگر سقف مورد نظر کاذب باشد و یا سقف گچی باشد این روش گزینه ی مناسبی نیست و می تواند به سقف آسیب برساند پس بهتر است از روش های جایگزین استفاده کنید.

در مکان هایی که در مسیر سینی ها خمیدگی ایجاد می شود می توان از زانویی برای راحت تر شدن مراحل نصب استفاده کرد.

هم چنین در چنین شرایطی می توانیم زاویه سازی کنیم و با استفاده از فرز این زاویه ها را ایجاد کنیم. در نصب سینی کابل‌ها حالت استاندارد آن به این صورت است که سینی ها به صورت افقی و نردبان ها به صورت عمودی قرار گیرند.

سینی و نردبان کابل باید طبق این استاندارد نصب شوند تا کابل ها به راحتی روی آن قرار گیرند و دچار آسیب نشوند و حتی اگر دچار آسیب هم شوند تعویض کردن آن آسان باشد. در هنگام نصب سینی  باید توجه کرد که فاصله آن از سقف در حدود 30 تا 50 سانتی متر باشد.

اخبار سایت

4 دیدگاه

  • یوسف محمد زاده گفت:

    شما نیرو برای نصب سینی کابل ها پس از خرید دارید؟

  • سلام دوست عزیز، با فروشگاه تماس بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند.

  • به نظرم نکات دیگری هم هست که باید به آنها توجه کرد.

    • شما درست میفرمایید دوست عزیز. این مقاله را به روز رسانی خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *