ریل سینی

منظور از ریل سینی کابل، یک نوع جسم فلزی است که شکل نردبانی دارد و با استفاده از یک صفحه تخت و دو دیواره کناری به وجود آمده است، به گونه‌ای که بستری مطلوب را برای عبور کردن سینی کابل برق ایجاد می‌کند. ریل سینی از یک صفحه تخت و دو دیواره تشکیل شده است. این ریل‌ها برای عبور سینی کابل گزینه مناسبی هستند و دیواره فلزی آن با اتصال عرضی صفحه تولید شده است. این ریل در سیم‌کشی برق استفاده می‌شود و معمولاً برای مدیریت کابل در ساختمان‌های تجاری و صنعتی کاربرد دارد؛ همچنین یکی دیگر از کاربرد‌های مفید ریل سینی کابل برای زمانی است که نیاز به تغییر در سیستم سیم کشی برق است.  

ریل سینی کابل

 

سینی‌های کابل انواع مختلفی دارند که نیازهای متفاوتی را برآورده می‌کنند. ریل سینی کابل را می‌توان بر اساس جنس مواد سازنده طبقه‌بندی کرد. برای اینکه دیواره فلزی ایجاد شود، اتصال عرضی به وسیله یک صفحه به هم وصل می‌شوند؛ سینی‌های فلزی که برای عبور کابل‌های برقی طراحی شده‌اند از درون ریل‌های سینی رد خواهند شد. در حقیقت باید گفته شود که ریل‌ها به عنوان یک حامی یا محافظ سینی‌های کابل و سیم‌های برق به شمار می‌آیند؛ لازم به ذکر است که تولید این ریل‌ها در انواع مختلف انجام می‌شود.

سینی‌های فلزی می‌توانند شامل سینی‌های ساخته شده از آلومینیوم، فولاد و فولاد ضد زنگ باشند و سینی‌های غیر فلزی نیز می‌توانند از موادی مانند فایبرگلاس ساخته شوند. از مهم‌ترین مواد سازنده ریل سینی کابل می‌توان به آلومینیوم، فولاد، استیل استنلس، فایبرگلاس و روکش پی وی سی اشاره نمود. برای اینکه با این محصول و انواع آن آشنا شوید در ادامه مطلب قصد داریم مطالب جامع و مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

پرفروش‌ترین محصولات فروشگاه سینی آزمون

سینی کابل

نردبان کابل

سبد کابل

لوله فلکسی‌بل

انواع ریل سینی کابل

ریل سینی کابل جزء یکی از مهمترین و پرکاربردترین ابزارها در صنایع گوناگون محسوب می شود؛ این سینی به عنوان سریع ترین و آسان ترین روش جهت برطرف کردن مشکلات مربوط به سیم کشی های برق در ساخت و سازهای متنوع شناخته شده است. ریل سینی از نظر جنس و شکل ظاهری انواع مختلفی دارد که شامل موارد زیر می شود:

سینی کابل آلومینیومی

  این سینی در محیط‌های مرطوب و یا مکان‌هایی که احتمال زنگ زدگی و نصب آسان در آنجا بسیار زیاد است، کاربرد دارد. برخوردار بودن از وزن سبک یکی از مزیت‌های ریل سینی کابل آلومینیومی است؛ از آنجایی که این نوع سینی‌ها مغناطیسی نیستند، به همین جهت، نه تنها باعث هدر رفتن الکتریسته نمی‌شود، بلکه تا حد قابل توجهی اتلاف آن را نیز کاهش خواهد داد. توجه داشته باشید که این سینی‌ها ضد زنگ هستند و قبل از اینکه نصب شوند، حتما باید آنها را در محیط مورد نظر  تست کرد.

سینی کابل آلومینیومی
سینی کابل فولاد ضد زنگ

سینی کابل از جنس فولاد ضد زنگ

در محیط‌هایی که دمای بالایی دارند، این سینی کابل دارای عملکرد و بازدهی بسیار زیادی است، به علاوه در مقابل مواد شیمیایی آلی و غیر آلی و همین طور رنگ دانه‌ها در دماهای زیاد مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. در صورتی که ریل سینی کابل فولاد ضد زنگ از ترکیب کرومیوم، نیکل و درصد پایینی از کربن به وجود آمده باشد، در مقابل زنگ زدگی نیز مقاومت بالایی خواهد داشت.

سینی کابل فولادی

 از میان جنس انواع سینی کابل، خوب است بدانید که جنس فولادی آن از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است؛ چرا که برای تولید این سینی، از فولاد مقاوم و با کیفیت استفاده شده است. یکی از معایب این سینی کابل، داشتن وزن زیاد و همچنین‌عدم خاصیت ضد آبی است، برای به کار بردن سینی کابل فولادی بهترین کار این است که یک پوشش ضد زنگ مورد استفاده قرار گیرد.

سینی کابل فولادی
سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل دارای پوشش گالوانیزه

 یکی دیگر از انواع ریل سینی از نظر جنس، سینی کابل با پوشش گالوانیزه است؛ قابل ذکر است که میزان عایق بودن این نوع سینی کابل در مقایسه با جنس‌های دیگر آن بسیار بیشتر است؛ همچنین باید گفته شود که ضخامت گالوانیزه و تغییرات محیطی مقاومت این سینی در مقابل زنگ زدگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سینی کابل مارپیچی

 یکی از انواع سینی کابل از نظر شکل ظاهری است که انعطاف‌پذیر بوده  و به راحتی و آسانی نصب می‌شود.

سینی کابل پی وی سی

 جهت سیم کشی‌های فیبر نوری که حساس هستند، کاربرد دارد و نصب آن بر روی دیوار امکان‌پذیر است. به وسیله این سینی می‌توان اطمینان حاصل کرد که سیم‌های فیبر نوری خم نمی‌گردند.

سینی کابل سبدی

 این سینی به سبدی بزرگ شباهت دارد که داخل آن سیم و کابل‌های بسیار زیادی وجود دارد و آن را می‌توان در هر جایی از جمله سقف، دیوار، کف و … نصب کرد. بیشتر این سینی‌ها دارای جنس فلزی با پوشش‌های عایقی متفاوت هستند.

سینی کابل سبدی

کاربرد ریل سینی کابل

این ریل انواع مختلفی دارد؛ هر نوع آن دارای کاربرد منحصر بفردی است. این ریل بدون روکش است و اجازه می‌دهد حداکثر جریان آزاد هوا در طول مسیر کابل ایجاد شود و گرمای تولید شده در اثر جریان مغناطیسی کابل‌ها کاملا دفع می‌شود. در چنین شرایطی دمای کارکرد سیم و کابل از حد آن فراتر نمی‌رود؛ همچنین می‌تواند وزن سیم و کابل را پشتیبانی کند. کابل‌ها ممکن است از بالا یا پایین ریل سینی کابل خارج شوند. در جایی که کابل‌ها وارد مجرای خروجی می‌شوند یا از آن خارج می‌شوند، مجرای اتصال دهنده‌های سینی کابل ممکن است، به صورت عمودی یا معکوس نصب شود تا لوله‌ها در بالا یا پایین ریل کناری سینی کابل به خوبی هدایت شوند و از مسیر خارج نشوند؛ لذا این ریل برای موارد مختلف زیر استفاده می‌شود:

💠 محیط‌های مرطوب

💠 محیط‌های حاوی دما و حرارت بالا

💠 محیط‌های دارای تنش مکانیکی

💠 مقاوم در برابر آتش سوزی

💠 مناسب برای سطوح زاویه دار و نامسطح

💠 مناسب برای مسافت‌های طولانی و مارپیج

💠 مناسب برای نگهداری و حفظ لوله‌های برق

نحوه انتخاب ریل سینی

انتخاب ریل سینی

برای اینکه ریل سینی کابل انتخاب شود، لازم است که برخی نکات مورد توجه قرار گیرد که یکی از مهمترین آن‌ها مشخص کردن حجم کلی و وزن کابل‌ها، سینی کابل و یا نردبان کابل است؛ به عنوان مثال، برای ۷ عدد کابل که هر یک از آن‌ها به اندازه ۲ سانتی‌متر قطر دارند، می‌توان ریل دیواری سینی کابل که عرض آن ۱۵ سانتی‌متر و ضخامت آن ۱.۵ میلی‌متر است را مورد استفاده قرار داد. یکی دیگر از نکات مهم که باید در زمان انتخاب ریل سینی مدنظر قرار دهید، این است که حتماً به دیواری یا آویز بودن ریل سینی کابل گالوانیزه از سقف دقت نمایید. اندازه عرض و ارتفاع ریل سینی به سانتی‌متر یا میلی‌متر و اندازه ضخامت ورق رسیل سینی دیگر نکاتی هستند که درنظر داشتن آن‌ها هنگام خرید و انتخاب این کالا از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

قیمت ریل سینی کابل

این ریل در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید شده است و در هنگام خرید ریل سینی کابل، به پارامترهای مختلفی توجه نمایید. از جمله پارامترهای مهم در خرید ریل می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

☑️ ابعاد و اندازه

☑️ جنس متریال به کار رفته

☑️ نوع ریل سینی کابل

☑️ حجم و کیفیت سینی کابل

با توجه به اینکه پارامترهای فوق نیازهای پروژه را مشخص می‌کنند؛ بهتر است قبل از خرید در خصوص موارد فوق بررسی‌های لازم را انجام بدهید. با دانستن ویژگی‌ها و ساختار ریل سینی کابل می‌توانید اطلاعات دقیقی از قابلیت‌های آن بدست آورید. قیمت این ریل بسته به مدل و طرح متفاوت است؛ همچنین به علت نوسانات بازار قیمت ثابتی ندارد و برای استعلام قیمت دقیق و به روز و خرید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی مندرج در سایت با ما در تماس باشید.

به‌روز رسانی در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است